Return to Headlines

Southern Middle School Releases Honor Roll for Third Marking Period 2023-24

Grade 7:
Distinguished Academic Achievement: Alexis Akridge, Aubrey Baldwin, Jacqueline M Bankert, Lucy J Black, Mollie Flora
Boehm, Meredith R Boldt, Maxwell Border, Carly Bosse, Evan C Boyce, Avery S Brenneman, Avery Scott Brewer, Samantha
Butt, William S Chesko, Haydin Copenhaver, Harper M Corrigan, Samantha R Depew, Colby K Feher, Isaac D Fooks,
Alexander Frederick, Kiersten R Gast, Luxie G Green, Jayden Anne Gross, Charlotte Hanley, Owen Harper, Adalyn
Heineman, Nathan C Hobbs, Wesley Joseph Holub, William H Hombach, Natalie L Hrebik, Kieran A King, Braden Koller,
Lillian J Kruzic, Stephen J Lanigan, Jacob M Lightner, Gabrielle V Martin, Alessandro Michenzi, Alessa M Miklos, Hayden B
Miller, Lydia Diane Mills-Robertson, Cooper J Myers, Jorga Nace, Ava M O'Connor, Juan Tre Oliver, Gregory Parks,
Emerson P Rankin, Callen Rausch, Isabelle C Resch, Yandel Rojo-Hernandez, Austin C Rosier, Serafina R Santoro, Emily
K Saumenig, Camdyn O Shaw, Kami Snowden, Ilia Swenson, Kylie Tucker, Erin Walker, Lucianne G Wherley, Alexandria Wolfe, Ava Catherine Wood, Paige T Wood, Adela Marie Wooden, Benjamin Wayne Wuhrman, Summer Olivia Yingling

Academic Achievement: Alexa Marie Bixler, Kaiden Joshua Blackler, Hunter N Bontoyan, Brooklyn R Bowers, Savannah R Bowers, Isabel Kate Capella, Mikaela Chernov, Nicholas M Conway, Calleigh L Doll, Samuel R Eby, Trent C Elliott, Jeffrey S Elmore, Liam S Fanning, Madison A Feyrer, Jared Ryan Fisher, Landon S Grose, Kayla I Harris, Jenna Holloway, Kyleigh Johnson, Mason M Keck, Andrew Keeny, Finn Kelly, Lilliana Kernan, Gianna Latko, Emmett M Lauver, Charlie E Leedy, Dakota Martin, Andrew R McCarty, Nathan A Mummert, Chase B Nissel, Kaiden J O'Connell, Levi W Russell, Avery Reese Saraullo, Tyler Schuppert, Luke W Smith, Cayleb Grayson Tate, Isabella Upton, Westin M Wanderer, Brooklyn Weikel,
Joshua L Wilhelm

Grade 8:
Distinguished Academic Achievement: Carleigh A Ables, Alexandria R Altmeyer, Austin Elizabeth Arpin, Hotchner Bamberger, Dillon Michael Bandurchin, Karleigh E Bankert, Madelyne Barnaba, Jayden Beckett, Taylor Beckett, Johannah M Bissett, Ava L Brown, Ian Bucalo, Trevor Calp, Caylee Sophia Carroll, Aubrey L Coleman, Micayla Connell, Aubrie L Copp, Elizabeth Cowx, Madeline Dempsey, Ryan Donnally, Cadence T Endlich, Nathan D Feeser, Kamdyn Nicole Flanagan, Austin Fowler, Izabella Franklin, Benjamin C Glanz, Brianna J Hart, Chase Johns, Molly G Kloster, Allison Olivia Knauff,
Christian D Krodel, Alexander D Lantz, Owen J Lease, Johnathan Lippy, Emily Faith Maglasang, Ella V Miliauskas, Olivia
Marie Mohney, Bella R Morris, Elizabeth M Mowbray, Nickolas Dale Nace, Aaisha Ndiaye, Emma Neitzel, Keitaro Y Nguyen,
Layla Natalia Omopariola, Akyla A Osterhaus, Scarlett Abigail Pennington-Lindley, Hayden Pierce, Sarah C Pizzurro, Holden
G Plumb, Andrew R Reiser, Jacob G Rhoads, Leah Rohrer, Madison Russell, Natalie Schanberger, Adrienne E Schwaninger, Ezra Silliman, Caileigh M Smith, Gregory B Smith, Kiera Makenzie Swigart, Arielle Teferra, Annabelle Rose Traband, Jared A Voss, Emerson Kennedy Walsh, Addison S Weeks, Mia C Wetzel, Camden James White, Kahlan A Williams, Juliana V Wynne

Academic Achievement:  Jack W Apgar, Ghaziat I Aroworowon, Ian L Bailey, Trevor Barnhart, Cooper Barrett, Mallory C
Billett, Collin Bohrer, Ethan Chase Collins, Sofia Deffendall, Alexander W Dougherty, Ashleigh M Fallin, Joshua T Fetterolf,
Miles Garrett, Peyton O Holder, Gage Khoshtinat, Jade Kraus, Brody D Lam, Kalle M Magaha, Gianna M Margotta, Chase
Mendenhall, Shawn G Mikesell, Zoe G Miller, Cesare R Morisi, Matthew L Mossman-Lushko, Alexander Mott, Frederick E
Nazarenus, Duncan Edward Ness, Emma C O'Connell, Matthew Primeaux, Brooklynn Romance, Emily G Rombach, August
M Sipes, Jacob A Slemp, Mazalyn R Smith, Lilly Stewart, Bryleigh Marie Supa, Morgan Amira Taylor, Aiden Turk, Ashleigh
Katelan Walsh, Lillie R Weaver, Sadie Wickrowski, Elsie Wrisk