Return to Headlines

Susquehannock High School Releases Honor Roll for the Fourth Marking Period 2021-22

Grade 9:

Distinguished Honors: Evan N Allen, Madelyn Bartlett, Nicholas Bender, Taylor Teresa Blue, Peyton J Brenneman, Isaiah A Brokopp, Vicky Chen, Thomas H Chilinguerian, Jaden E Clapsadl, Kaitlyn R Cunningham, Rachael Diggs, Nathan Fairbend, Allison Fisher, Aubrey Fowler, Chloe G Franklin, Fiona K Giffen, Madeleine G Gilbert, Evan J Glanz, Donovan A Gohn, Dominic J Harris, Benjamin C Holub, Grant A Johns, Emma Jordan, Bella G Kachik, Michael Kaiser, Emily C Karst, Nictorious Khoury, Rachael J Krammer, Anna E Laubach, Mona A Ledbetter-French, India Lester, Evan Lin, Katelyn E Lutz, Harrison M Mabon, Emily C Marcus, Nathalie Marsteller, Stella J McGraw, Madelynn Mussmacher, Madison G Parks, Kara L Paterniti, Joshua M Pecunes, Ethan Perry, Guinevere L Pohlig, Josephine A Raleigh, William Tanner Russell, Ella B Schlegel, Jenna R Shumin, Ava G Stewart-Frank, Kate E Tomasic, Stephanie A Walker, Chloe M Warner, Allison M Watkins, Zoe Wickrowski, Haley Womer

Honor Roll: Cameran Bangura, Allison Bergman, Christian S Brakke, Jacob A Brent, Illiana M Buehrle, Christina L Cannella, Grayson Copenhaver, Lillian G Daenzer, Kameryn J Folderauer, Lily C Franklin, Mason Greer, Raphael J Hart, Camden Heaps, Lesley Elizabeth Hernandez, Rafael C Hernandez, Brooklyn M Holloway, Bryce P Imperant, Erin Jackson, Molly Erin
Kilcoyne, Noah F Kirchoffner, Brayden A Krebs, Benjamin D Lippy, Ava E Lund, Dinah Luciana Masafu, Brooks J McKnight, Jaden O Miller, Elizabeth Morgan, Jenna P Mummert, Natalia Ramirez-Snell, Kelson Charles Richardson, Mya Rojo-Chavez, Kai L Santoro, Ava Grace Silliman, Kendall Single, Claire A Somerville, Juliana M Stoneberg, Lindsey A Sweitzer, Lane Martin Vailati, Alyssa M Vest, Jaida V Walls, Sara Washenko, Amani Zuleka O'jana Young 

 

Grade 10:

Distinguished Honors: Cameran J Almony, Sophia Azzaro, Olivia Grace Benson, Tyler Burgess, Brianna D Copp, Sara J Cysyk, Madelyn G Czahor, Jaiden M Davey, Thor Vaughn Derrick, Amanda N Diggs, Zachary Driscoll, Mackenzie T Dryden, Caroline M Dumm, Elizabeth A Engle, Abigail E Fisher, Alyssa N Fowler, Andrew Vaughn Gunston Frazeur, Aftyn Frederick, Grace Giesey, Devin Gilbert, Lillian Gilbert, Allyson Glatz, Danielle Grove, Savannah G Grove, Haley L Herzog, Andrew Hetzer, Mackayla L Holland, Aden R Johnson, Maura R Johnson, Briley Jones, Daniel P Kaliszak, Kate E Kalmanowicz, Olivia Kelch, Katelyn Ketterman, Emalee J Kight, Madison Kleiman, Karlye A Kuhns, Tyler Kuhns, Julia M Latko, Preston
James Lindsey, Benjamin M Lonas, Sagan A Marks, Tegan Martinez, Stephen M Mayoryk, Abigail Neitzel, Luka Hoai
Nguyen, Krish S Patel, Elaine M Paulk, Isabella N Polaski, Julia L Polaski, Laura B Polaski, Ryan Eric Pratt, Isabel R
Roppelt, Ian A Rosul, Robert P Rosul, Sierra Madison Sargeant, Michael J Skudzinskas, Megan E Smith, Rachel N Stiffler, Katie Truong, Jack VanTassel, Isaiah B Voss, Aaron Mitchell Walters, William J Wetzel, Arielle N Wilson, Sydney I Wilson, Lilly Wojcik, Keira Leigh Woods

Honor Roll: Bailey R Ables, Rachael Marie Adkins, Reese Ambrose, Katelyn B Ball, Torrance Alyssia Barrett, Taylor J
Batton, Emma Blazek-Hamulack, Jonathan Boampong, Taylor P Butt, Joshua Connors, Maria De Pastina, Dillan Dunaja,
Chase Eckert, Owen Fisher, Angelina J Forrester, Emma E Greene, Hollie A Grimes, Maxim Harrington, Victoria Hartman, Deirdre Henkel, Theodore R Hill, Jackson W Hollinger, Caleb M Imperant, Aidan Inkster, Cordelia Jenkins, Abigail G Kaiser, Allison L Karst, Jacob R Krouse, Jonathan W Lobo, Melany Joliet Lopez Rojas, Mark Minacci, Jazlyn A Phillips, Michael Reeb, Audrey E Reeves, Anthony Rondon, Cooper Sistrunk, Lauren G Staub, Deanna L Stine, Jada Stoneberg, Marisa Taliano, Alexis M Thomas, Marinah Trupia, Griffin Weeks, Amaya J Wheeler, Logan A Winmond


Grade 11:
Distinguished Honors: Olivia J Agostino, Ethan J Alwine, Sylvia E Balog, Colin G Baust-Crain, Kyle Billings, Sydney Brown, Colin A Brusse, Vincent Chen, Courtney L Clark, Tristan L Coleman, Oliver W Dance, Nicole R Dauberman, Lily Dwyer, Austin Fair, Madalyn D Forder, Cameron D Fullem, Emily E Goodfellow, Gavin Gootee, Kaitlyn M Greer, Amelia N Gusherowski, Brayden T Heaps, Haley R Hebel, Gabriel Heimbach, Henry L Heinlein, Peyton Joines, Aneesha Kandala, Sebastian Khoury, Emma M Knull, Sienna Kopp, Ryan S Kuhns, Sydney I Lambdin, Jonathan D Leach, Trent Lewis, Ryleigh N Marks, Elena H Martin, Kylie R Martin, Alexandria N McCord, Olivia Grace McGlaughlin, Logan Mitchell, Matthew R O'Brien, Kaitlyn C O'Byrne, Elena R Pasko, Emma J Patterson, Lauren N Paules, McKenna Porter, Mateo A Ramirez-Snell,
Bea Angela Ricafort, Eva F Ross, Makani Ross, Daniel J Scott, Josephine Sedgley, Bam G Smith, Gabriel H Somerville, Julie P Tollen, Alexa N Viands, Evelyn S Weldon, Emily J Wright, Alisyn M Zapach

Honor Roll: Ryleigh Ambrose, Adriana F Andrews, Mufeed I Aroworowon, Natalie B Badour, Quinn Billings, Cameron Keith Brewer, Erica A Broadaway, Corryn S. G. Burnett, Corey M Bush, Zeinab Camara, Ian W Davis, Jocelyn G Davis, Ellie Dunaja, Dominic Eckels, Juliet Elias, Dylan E Elliott, Ethan R Ewell, Bryan Gab, Kelly M Giblin, Clara Grace Gibson, Gabriel T Glanz, Julia Annette Glass, Margaret Grim, Grant K Hartman, Ashlyn R Heath, Ava C Holloway, Nicholas M Horvath, Alexandria L Insley, Anne P Jackson, Nicholas P Johns, Alexander S Johnson, Alla A Jones, Kyle C Joy, Ashlyn H Keffer, Benjamin P Koller, Henry J Kopp, Gavin M Leone, Evan R Martin, Kaylee A Martin, Kyle M Marzullo, Benjamin Oestrike,
Tricia L Rawleigh, Maddox E Ridout, Chase A Robert, Brianna M Ruth, Brooke E Ruth, Sarah E Shifflett, Bradley R Simons, Brett E Smiley, Matthew Snyder, Michael Snyder, Lola Sroka, Sophia C Stewart-Frank, Alexina N Stine, Kyle O Tabak, Aaron J Tomalino, Jacob Wade, Evan M Washenko, Jacob D Wetzel

 

Grade 12:
Distinguished Honors: Madison F Alexander, Keirsten D Baker-Miller, Jonelle L Bell, Brianna E Berry, William Billingsley, Nathan J Bober, Jillian Bolio, Trinity Boone, Craig A Brenneman, Ryan L Butler, Matthew R Cartier, Amy G Collins, Heather Cook, Reagan C Czahor, Emily A Daiuto, Shelby Derkosh, Emily Driscoll, Tyler Jayne Elliott, Abigail Foster, Madeline Gajewski, Jillian S Geppi, Kendal R Gerber, Connor C Gillespie, John J Hallameyer, Grace E Hartenstein, Hannah G Herzog, Logan A Houser, Andrea T Hunt, Abigail Jacobs, Kylie A Jacoby, Madeline R Johnson, Braden D Jones, Joshua P Ketterman, Grace O Knepper, Angela R Kontz, Katlyn A Krebs, Kayla M Little-Bowman, Brecken K Macdougall, Logan E Macdougall, Isabella C Martuszewski, Sydney Marusko, Jacob McBride, Garren McKenzie, Kailey A Messersmith, Emily L Monk, Shane K Mundis, Ashton W Murray, Marissa Mussmacher, Aiden Parks, Olivia M Pasko, Shealee Nicole Passapae,
Maxwell T Pflieger, Juliana Quintilian, Chance A Ritchey, Addison L Roeder, Zachary Rogari, James Sieling, Atticus Timothy Silbaugh, Caroline Maymon Smith, Jame's R Stallings, Patrick Stanley, Megan A Stiffler, Kevin M Truong, Kylie J VanTassel, Jennifer M Wagner, Allisyn N Walker, Kaylin M Waples, Alec M Warner, Eleanor Watts, AnaBeth E Wentzel, Danielle Williman, Anastasia Wingo, Mackenzie N Womack, Lily A Womer, Arianna G Wright

Honor Roll: Mia K Balderson, David K Barrett, Amber L Bond, Brandon Bontoyan, Emily Cerbone, Catherine M Conrad, Jeysmary Cruz Colon, Annabel B Curran, Tina Dao, Hope K Dildine, Alexis Drew, Sabreena Fahringer, Cassidy M Farmer, Allison J Flaherty, Noelani M Franklin, Allyson Garcelon, Andrea P Hammond, Colin L Harrington, Madison Heath, Jordan Hilferty, Josephine G Howells, Mason C Kight, Ella K Kloster, Trent Leuba, Rebecca Lynch, Quinlan E Maronic, Spencer S Mathena, Andrew J Miller, Elijah JC Miller, Timothy E Minacci, Isabelle H Morrison, Zachary M Pecunes, Brian Penn, Logan
N Raimondi, Lucas D Reck, Adam C Rohrbaugh, Prisila Rojo-Santander, Chloe P Ross, Joshua R Rutters, Mariana E Shaw, Lauren Simpson, Alexander L Stare, Matthew A Stare, Jonathan A Stromgren, Brianna Vance, Lindsey M Wachter, Garrett W Wilson, Alexa J Wood, Ethan J Wright, Shaylin Yates