Return to Headlines

Southern Middle School Releases Honor Roll for the Fourth Marking Period 2021-22

Grade 7:
Distinguished Academic Achievement: Amelia Christine Albrecht, Caleigh E Ambrose, Abigail E Apgar, Gracie M Bankert,
Tyler P Batka, Elijah P Blais, Ashley Boampong, Emily T Border, Jonathan I Bowman, Caleb Broderick, Bella J Brokopp,
Gracie Buehrle, Gracie L Burton, Lexi Bush, Laila J Coburn, Clayton Cromer, Shelby C Dowell, Mason J Driscoll, Ava Dwyer,
Paige Dwyer, Garver Y Elliott, Naomi G Emig, Michael J Enslen, Kaelynn S Feher, McKenna Justice Flanagan, LilyAnn
Floyd, David Foster, Olivia R Fried, Peyton E Frisch, Cadence Marie Gabaree, Trinity A Gately-Krug, Leah Hetzer, Viktoria A
Hill, Kiersten Holloway, Anna I Hombach, Chloe M Insley, Leah Jeffries, Aiden J Kahl-Ankers, Weylin K Kane, Fallon E
Kedell, Carli Kernan, Charles Kirchoffner, Danica I Krebs, Grady Kunkle, Chloe I Leslie, Jocelyn C Lightner, Emma Lutz,
Audrey Makowske, Joy G Manning, Nessa E Marks, Elise C Martin, Therese Nanjala Masafu, Jamie M McClelland, Dylan R
Mechler, Marissa Milano, Kirsten M Miller, Corinne A Mummert, Olivia Myers, Matea Hien Nguyen, Gabriel U Ogude, Markus
L Owens, Luna-Sofia Pastrana, Gianna B Peluso, Marco Petricevic, Morgan C Pisarski, Claire E Prajzner, Isabella R
Quintilian, Jack Rafferty, Erion Ramadani, Isabelle Ramirez, Brayden Rathell, Stephen J Resch, Nora J Salla, Charles
Schaffer, Julia C Shepherd, Nathaniel J Shepherd, Callie G Shue, Anna Mae Shulka, Brooke L Shupp, Xavier Skipworth,
Tracy L Slemp, Hunter A Smith, Samuel R Sprouse, Kaitlyn Staub, Caid S Swenson, Savahnna Rayn Taylor, Logan A
Trimble, Addison Myra Vickers, Benjamin T Walker, Ella C Wetzel, Josephine C Wilt, Madison Ann Wirtz, Kayla L
Wohltmann, Natalie J Womack, Chase A Wright, Robert Levi Wuhrman, Abigail L Wyatt, Jadelynn Zorbaugh, Natalie G
Zubrowski

Academic Achievement: Hunter Michael Anderson, Daniel Badour, Ryan Beckett, Susan Bergman, Isabella M Brent,
Carmen Olivia Butler, Madison Chopper, Austin M Clapsadl, Isabella Cook, Tessa L DeRosa, Ryley A Dolan, Nevaeh
Dozier, Connor Eckert, Zachary M Fake, Tessa J Foley, Sydnee E Fortner, William Francis, Colton Garcelon, Paige A
Gibson, Kairi Gilson, Daytona Elaine Marie Green, Audrey Haas, Myleigh R Harrison, Henry B Heilman, Chaske J Hill, Dylan
T Hospelhorn, Lillian F Howard, Tessa M Howard, Blake Hundertmark, Matthew Jamison, Travor J Jarvis, Nathan
Johannesen, Alexious Khoury, Sebastian E Kline, Jack Robert Knudsen, Zoey R Lam, Jenna B Lynch, Devin J Mallow,
Trenton Mandell, Alyssa K Martin, Owen J Miller, Kaden Nikolai Omopariola, Jacob R Patterson, Madison Ann Piccolo,
Velocity Leona Pressel, Joshua Owen Sawyer, Jaylie Bella Schautz, Vivian E Short, Lydia Grace Smith, Eric Stover, Owen
Stover, Jordan Abraham Torres, Camryn Natalie Walsh, Luke Wilson, Maya Wilson, Grace E Woods

Grade 8:
Distinguished Academic Achievement: Jackson Carter Adams, Eli J Allison, Jesse A Bailey-Motts, Fallan Saphira Barrett,
Sarah Elizabeth Bauhaus, Stephanie Lynn Bauhaus, Jake Blazek-Hamulack, Helen E Bortner, Blake A Burton, Navine M
Chick, Addison Ciletti, William Cowx, Jillian E Dance, Chase Deming, Shaun M Donnally, Rachel E Eden, Caiylin Trinity
Endlich, Troy M Engle, Niamh E Fanning, Lilly A Fernaays, Nicholas Jayden Flanagan, Evan D Gillispie, Mason E Gover,
Benjamin Hall, Mark G Hall, Lucas Hanley, Kiley L Herzog, Mackenzie Hodge, Cameron D Irvin, Jacob Iwanowicz, Ava
Jordan, Lauren G Kalmanowicz, Landon T Kleiman, Charlie Kopp, Jillian Lambdin, Tristan J Lauver, Danielle M Lavery, Ian
Lilley, Madison P Marks, Kyle P McCarty, Ava R Miliauskas, Leah Monk, Michelle K Morris, Luke A Morrison, Tessa Myers,
Patrick C O'Brien, Brady S Parks, Juliana Parrish, Jacob D Pizzurro, Avery Prather, Dylan Rafferty, Ryan O Reeves,
Charlotte L Rhoads, Aldino Rossi, Shane M Ryan, Julia C Saidel, Isabella Sophia Sasada, Brooke K Schabdach, Macallan J
Schaffer, Samuel R Sedgley, Sophie M Sedgley, Jacob A Seitz, Timothy Shue, Aubrey A Smith, Samuel H Smith, Samantha
Allison Streett, Endiigo Leilani Swindell, Lori L Tanner, Elizabeth Rowan Tate, Giddeon Thomas, Mackenzie L Turk, Audrey
Umstead, Emily Walker, Sarah E Whitcraft, Kendall Elizabeth Woods, Gabriella E Wynne, Cara T Zapach

Academic Achievement: Maria Rose Agostino, Brody M Almony, Carter Barrett, Rhiannon M Billingsley, Isiah A Bullano,
Connor Bush, Mitchell C Chase, Gabriel Clabaugh, Lee E Cluster, Javyn Culp, Lakota C Daugherty, Andre M Dertod,
McKayla N Dodson, William K Dumm, Isabel R Ehlke, Jackson E Elliott, Maddison Leigh Ervin, Kemper Frederick, Cooper
Friend, Alena Galante, Jaelyan Eugene Irene Gates, Jack A Hammond, Hailey E Harbin, Richard Jonathan Harper, Jamarr
Hemmeain, Noah Hernandez, Chloe L Jackson, Katelyn M Keeny, Tyler Kineke, Noah P Klanderud, Luke Kroh, Logan G
Lease, Samantha J Madden, Madeline Mechling, Madelyn Michenzi, Thomas P Minacci, Lily Morton, Jacob A Mott, Paige E
Nazarenus, Mason Joshua Novosel, Thomas Brian Paulick, Ariana Pecunes, Tristan Rankin, Madison S Reese, Owen P
Regner, Kaden Charles Richardson, Jullian J Ring, Lilyann Saige Rittler, Keali Rodweller, Caleb H Ross, Lucas H Sampson,
Caroline Simpson, Nicholas Singh, Shyanne C Snow, Morgan D Spence, Karah Renae Hill Stahler, Tyler J Staub, Addison
Stewart, Steven A Stewart, Nicholas Torregrossa, Jenni Truong, Austin Urffer, Delilah J Vars, Maegan A Voss, Jonathan J
Walker, Kevin Alexander Walters, Mason Wells, Logan Yates