Return to Headlines

Susquehannock High School Releases Honor Roll for Second Marking Period 2023-24

Grade 9:
Distinguished Honors: Amelia Christine Albrecht, Caleigh E Ambrose, Abigail E Apgar, Chloe O Apostolov, Susan Bergman, Ashley Boampong, Emily T Border, Jonathan I Bowman, Jadon Matthew Bucholz, Gracie L Burton, Lexi Bush, Austin M Clapsadl, Tessa L DeRosa, Evan A Dunkle, Garver Y Elliott, Michael J Enslen, Kaelynn S Feher, McKenna Justice Flanagan, LilyAnn Floyd, Paige A Gibson, Leah Hetzer, Anna I Hombach, Leah Jeffries, Nathan Johannesen, Aiden J Kahl-Ankers, Weylin K Kane, Charles Kirchoffner, Grady Kunkle, Jocelyn C Lightner, Audrey Makowske, Joy G Manning, Nessa E Marks, Elise C Martin, Therese Nanjala Masafu, Colvin Mason, Marissa Milano, Kirsten M Miller, Olivia Myers, Matea Hien Nguyen, Gabriel U Ogude, Luna-Sofia Pastrana, Gianna B Peluso, Marco Petricevic, Morgan C Pisarski, Claire E Prajzner,
Isabella R Quintilian, Jack Rafferty, Brayden Thomas Rathell, Abigail Retzlaff, Nora J Salla, Charles Schaffer, Taylor Schweizer, Julia C Shepherd, Callie G Shue, Anna Mae Shulka, Benjamin Wayne Simmons, Hunter A Smith, Lydia Grace Smith, Samuel R Sprouse, Kaitlyn Staub, Caid S Swenson, Savahnna Rayn Taylor, Jordan Abraham Torres, Logan A Trimble, Addison Myra Vickers, Benjamin T Walker, Ella C Wetzel, Josephine C Wilt, Madison Ann Wirtz, Kayla L Wohltmann, Chase A Wright, Robert Levi Wuhrman, Natalie G Zubrowski


Honor Roll: Hunter Michael Anderson, Summer L Antkowiak, Alicia Lenore Baker, Gracie M Bankert, Ryan Beckett, Samuel Bella, Elijah P Blais, Quinton R Bohrer, Isabella M Brent, Faith R Broadwater, Caleb Broderick, Bella J Brokopp, Gracie Buehrle, Laila J Coburn, Declan Connolly, Isabella Cook, Clayton Cromer, Shelby C Dowell, Connor Eckert, Tessa J Foley, David Foster, Olivia R Fried, Peyton E Frisch, Cadence Marie Gabaree, Dianna Gonzalez, Nikolai C Graham, Audrey Haas, Regina Haire, Jocelyn Harper, Myleigh R Harrison, Henry B Heilman, Viktoria A Hill, Kiersten Holloway, Tessa M Howard, Carli Kernan, Alexious Khoury, Danica I Krebs, Zoey R Lam, Jackson Dene Lloyd, Jenna B Lynch, Devin J Mallow, Alyssa K Martin, Jacob B Martin, Roxanne Mason, Connor J McCullough, Autumn Miller, Owen J Miller, Corinne A Mummert, James M Parks, Pramit Amit Patel, Elizabeth J Royal, Jaylie Bella Schautz, Tyler Selby, Adrianna M Shields, Tracy L Slemp, De'Jon Emontay Spriggs, Owen Stover, Samuel Benjamin Vivas, Maya Wilson, Natalie J Womack, Grace E Woods, Jadelynn Zorbaugh


Grade 10:
Distinguished Honors: Maria Rose Agostino, Sarah Elizabeth Bauhaus, Stephanie Lynn Bauhaus, Jake Blazek-Hamulack, Connor Bush, Navine M Chick, Addison Ciletti, Lucas Coleman, William Cowx, Jillian E Dance, Chase Deming, Shaun M Donnally, William K Dumm, Rachel E Eden, Jackson E Elliott, Caiylin Trinity Endlich, Niamh E Fanning, Tyler J Fischer, Nicholas Jayden Flanagan, Kemper Frederick, Cooper Friend, Lela Rosalind Garcia, Evan D Gillispie, Mark G Hall, Lucas Hanley, Lauryn Taylor Hayden, Jadon C K Heiland, Megan E Hepler, Noah Hernandez, Kiley L Herzog, Mackenzie Hodge, Cameron D Irvin, Jacob Iwanowicz, Lauren G Kalmanowicz, Katelyn M Keeny, Landon T Kleiman, Charlie Kopp, Tristan J Lauver, Danielle M Lavery, Samantha J Madden, Madison P Marks, Kyle P McCarty, Madelyn Michenzi, Leah Monk, Michelle K Morris, Luke A Morrison, Tessa Myers, Paige E Nazarenus, Patrick C O'Brien, Juliana Parrish, Thomas Brian Paulick, Jacob D Pizzurro, Avery Prather, Dylan Rafferty, Ryan O Reeves, Charlotte L Rhoads, Larry Rojo-Hernandez, Caleb H Ross, Julia C Saidel, Brooke K Schabdach, Macallan J Schaffer, Samuel R Sedgley, Sophie M Sedgley, Timothy Shue, Aubrey A Smith, Samuel H Smith, Jayden J Spence, Addison Stewart, Samantha Allison Streett, Lori L Tanner,
Elizabeth Rowan Tate, Giddeon Thomas, Nicholas Torregrossa, Wyatt John Traband, Delilah J Vars, Maegan A Voss, Emily Walker, Saylor McKenzie Wheland, Kendall Elizabeth Woods, Gabriella E Wynne, Cara T Zapach


Honor Roll: Jackson Carter Adams, Eli J Allison, Brody M Almony, Gabriel Clabaugh, Miley A Clark, Lee E Cluster, Alivia Crouse, Camren A Czahor, Andre M Dertod, McKayla N Dodson, Isabel R Ehlke, Alena Galante, Jaelyan Eugene Irene Gates, Hannah Marie Geoghagan, Layla Holmes, Victoria Antoinette Jones, Tyler Kineke, Luke Kroh, Jillian Lambdin, Logan G Lease, Ava R Miliauskas, Madeline G Minton, Lily Morton, Jacob A Mott, Trevor G Odegaard, Wyatt P Odegaard, Brady S Parks, Ariana Pecunes, Henry Daniel Podlaszewski, Owen P Regner, Kaden Charles Richardson, Nicholas G Riker, Keali Rodweller, Shane M Ryan, Lucas H Sampson, Jacob A Seitz, Ryan C Simons, Caroline Simpson, Nicholas Singh, Shyanne C Snow, Morgan D Spence, Steven A Stewart, Jenni Truong, Mackenzie L Turk, Audrey Umstead, Christopher R Vest, Jaiden S Waltemire, Sienna H Wanderer, Delanie R Williman, Logan Yates


Grade 11:
Distinguished Honors: Evan N Allen, Sophia J Andrews, Riley A Barrett, Madelyn Bartlett, Kirra Jolyn Bishop, Taylor Teresa Blue, Peyton J Brenneman, Isaiah A Brokopp, Christina L Cannella, Vicky Chen, Thomas H Chilinguerian, Jaden E Clapsadl, Eric S Cunningham, Kaitlyn R Cunningham, Cassidy Derkosh, Rachael Diggs, Camden Enck, Nathan Fairbend, Allison Fisher, Romello Andre Fitchett, Aubrey Fowler, Chloe G Franklin, Donovan A Gohn, Mason Greer, Dominic J Harris, Raphael J Hart, Rafael C Hernandez, Benjamin C Holub, Bella G Kachik, Michael Kaiser, Nictorious Khoury, Molly Erin Kilcoyne, Rachael J Krammer, Anna E Laubach, Mona A Ledbetter-French, India Lester, Benjamin D Lippy, Emily C Marcus,
Nathalie Marsteller, Kristin N Martin, Stella J McGraw, Elizabeth Morgan, Aidan Christopher Mosley, Madison G Parks, Anshi Amit Patel, Ethan Perry, William Tanner Russell, Ella B Schlegel, Jenna R Shumin, Ava Grace Silliman, Jaydon Brian Sipe, Chloe A Sproul, Rowan Sroka, Ava G Stewart-Frank, Kate E Tomasic, Andrew Nathan Tomic, Joseph Tutz, Alyssa M Vest, Jaida V Walls, Chloe M Warner, Sara Washenko, Allison M Watkins, Zoe Wickrowski, Haley Womer

Honor Roll: Aiden Andrews, Sophia L Apostolov, Nicholas Bender, Allison Bergman, Christian S Brakke, Jacob A Brent, Avery M Broadaway, Aiden J Broderick, Howard S Brown, Jackson P Casey, Michael R Caum, Carleigh Rose Cole, Grayson Copenhaver, Brendan P Dryden, Abigail Foster, Lachlan K Gemmill-Edwards, Fiona K Giffen, Madeleine G Gilbert, Evan J Glanz, Eva Grem, Camden Heaps, Colin Hebel, Lesley Elizabeth Hernandez, Brooklyn M Holloway, Lucy M Horvath, Erin Jackson, Maddox J Jackson, Grant A Johns, Emma Jordan, Emily C Karst, Riley M Kelch, Noah F Kirchoffner, Brayden A
Krebs, Aydin Thomas Krout, Timothy J Leslie, Evan Lin, Nathan A Lobo, Ava E Lund, Katelyn E Lutz, Cameron W Mallow, Dinah Luciana Masafu, Olivia G Massey, Brooks J McKnight, Jaden O Miller, Liam Sergeyivich Moser, Jenna P Mummert, Kara L Paterniti, Joelle Pearson, Amelia K Peck, Joshua M Pecunes, Anthony N Peluso, Noah L Pohlig, Josephine A Raleigh, Natalia Ramirez-Snell, Kelson Charles Richardson, Kai L Santoro, Claire A Somerville, Juliana M Stoneberg, Lindsey A Sweitzer, Gabriel Joseph Taylor, Soraya Thompson, Lane Martin Vailati, Jocelyn Elizabeth Vivas, Jessica B Wagner, Stephanie A Walker, Cassandra L Yerkes


Grade 12:
Distinguished Honors: Bailey R Ables, Cameran J Almony, Taylor J Batton, Olivia Grace Benson, Emma Blazek-Hamulack, Aries Blymire, Tyler Burgess, Taylor P Butt, Brianna D Copp, Sara J Cysyk, Madelyn G Czahor, Lillian G Daenzer, Jaiden M Davey, Amanda N Diggs, Zachary Driscoll, Mackenzie T Dryden, Chase Eckert, Elizabeth A Engle, Abigail E Fisher, Alyssa N Fowler, Grace Giesey, Devin Gilbert, Lillian Gilbert, Danielle Grove, Savannah G Grove, Wyatt R Gutridge, Ethan Jesiah
Hamilton, Andrew Hetzer, Theodore R Hill, Jackson W Hollinger, Jacob R Hopkins, Logan Andrew Howard, Caleb M Imperant, Aden R Johnson, Maura R Johnson, Briley Jones, Abigail G Kaiser, Kate E Kalmanowicz, Katelyn Ketterman, Emalee J Kight, Madison Kleiman, David P Koval, Karlye A Kuhns, Tyler Kuhns, Julia M Latko, Preston James Lindsey, Dylan Michael Madison, Sagan A Marks, Malachi J Michalski, Madelynn Mussmacher, Luka Hoai Nguyen, Krish S Patel, Elaine M Paulk, Madison T Pisarski, Isabella N Polaski, Julia L Polaski, Laura B Polaski, Ryan Eric Pratt, Isabel R Roppelt, Ian A Rosul, Robert P Rosul, Sierra Madison Sargeant, Michael J Skudzinskas, Megan E Smith, Matthew F Sprouse, Rachel N Stiffler, Katie Truong, Jack VanTassel, Isaiah B Voss, Aaron Mitchell Walters, Arielle N Wilson, Sydney I Wilson, Logan A Winmond, Lilly Wojcik, Keira Leigh Woods, Tyler J Wright

Honor Roll: Rachael Marie Adkins, Sophia Azzaro, Coral Bascope Fiorilo, Jonathan Boampong, Manuel Carmelo Cartagena, Jada Ciletti, Joshua Connors, Thor Vaughn Derrick, Caroline M Dumm, Dillan Dunaja, Madison Rose Eagan, Victoria Ruth Farmer, Nele Froehlingsdorf, Emma E Greene, Hollie A Grimes, Aaron C Hall, Landon L Harrison, Deirdre Henkel, Aidan Inkster, Thomas Benson Insley, Daniel P Kaliszak, Allison L Karst, Olivia Kelch, Taytum Marie Lomax, Brayden A Lowe, Stephen M Mayoryk, Cristina T Mikesell, Mark Minacci, Brayden Moore, Mamadou Ndiaye, Abigail Neitzel, Christopher Newberry, Joshua L Olmstead, Jazlyn A Phillips, Michael Reeb, Audrey E Reeves, Gadviel D Rodriguez Negron, Matthew Shea Rothstein, Austin R Royal, Evan A Salla, Cooper Sistrunk, Jada Stoneberg, Savannah Marie Taylor, Alexis M Thomas, Sofia Grace Vazquez, Isabella G Vogel, Griffin Weeks, Lillian Wells, William J Wetzel