Return to Headlines

Susquehannock High School Releases Honor Roll for Third Marking Period 2023-24

Grade 9:
Distinguished Honors: Amelia Christine Albrecht, Caleigh E Ambrose, Abigail E Apgar, Chloe O Apostolov, Gracie M Bankert, Tyler P Batka, Ryan Beckett, Samuel Bella, Susan Bergman, Emily T Border, Jadon Matthew Bucholz, Gracie L Burton, Lexi Bush, Austin M Clapsadl, Isabella Cook, Evan A Dunkle, Garver Y Elliott, Kaelynn S Feher, LilyAnn Floyd, Olivia R Fried, Peyton E Frisch, Viktoria A Hill, Anna I Hombach, Leah Jeffries, Aiden J Kahl-Ankers, Weylin K Kane, Charles
Kirchoffner, Jocelyn C Lightner, Jackson Dene Lloyd, Audrey Makowske, Nessa E Marks, Elise C Martin, Therese Nanjala
Masafu, Colvin Mason, Jamie M McClelland, Marissa Milano, Kirsten M Miller, Olivia Myers, Matea Hien Nguyen, Gabriel U
Ogude, Luna-Sofia Pastrana, Gianna B Peluso, Marco Petricevic, Morgan C Pisarski, Claire E Prajzner, Isabella R
Quintilian, Jack Rafferty, Nora J Salla, Charles Schaffer, Anna Mae Shulka, Tracy L Slemp, Hunter A Smith, Lydia Grace
Smith, Samuel R Sprouse, Kaitlyn Staub, Savahnna Rayn Taylor, Logan A Trimble, Addison Myra Vickers, Benjamin T
Walker, Ella C Wetzel, Josephine C Wilt, Madison Ann Wirtz, Kayla L Wohltmann, Robert Levi Wuhrman, Jadelynn
Zorbaugh

Honor Roll: Hunter Michael Anderson, Daniel Badour, Elijah P Blais, Ashley Boampong, Quinton R Bohrer, Jonathan I Bowman, Faith R Broadwater, Caleb Broderick, Bella J Brokopp, Gracie Buehrle, Madison Chopper, Clayton Cromer, Tessa L DeRosa, Shelby C Dowell, Connor Eckert, Michael J Enslen, McKenna Justice Flanagan, Tessa J Foley, David Foster, Paige A Gibson, Dianna Gonzalez, Audrey Haas, Shaughn Douglas Harper, Henry B Heilman, Leah Hetzer, Kiersten Holloway, Matthew Jamison, Carli Kernan, Danica I Krebs, Emma Lutz, Jenna B Lynch, Joy G Manning, Alyssa K Martin,
Jacob B Martin, Connor J McCullough, Autumn Miller, Corinne A Mummert, James M Parks, Pramit Amit Patel, Isabelle Ramirez, Brayden Thomas Rathell, Abigail Retzlaff, Jaylie Bella Schautz, Julia C Shepherd, Callie G Shue, Benjamin Wayne Simmons, Owen Stover, Caid S Swenson, Jordan Abraham Torres, Samuel Benjamin Vivas, Maya Wilson, Natalie J Womack, Grace E Woods, Chase A Wright, Natalie G Zubrowski

Grade 10:
Distinguished Honors: Maria Rose Agostino, Sarah Elizabeth Bauhaus, Stephanie Lynn Bauhaus, Jake Blazek-Hamulack, Navine M Chick, Addison Ciletti, William Cowx, Camren A Czahor, Jillian E Dance, Chase Deming, Shaun M Donnally,
William K Dumm, Rachel E Eden, Jackson E Elliott, Caiylin Trinity Endlich, Niamh E Fanning, Nicholas Jayden Flanagan, Cooper Friend, Lela Rosalind Garcia, Jaelyan Eugene Irene Gates, Evan D Gillispie, Mark G Hall, Lucas Hanley, Lauryn Taylor Hayden, Noah Hernandez, Kiley L Herzog, Mackenzie Hodge, Cameron D Irvin, Jacob Iwanowicz, Lauren G Kalmanowicz, Charlie Kopp, Jillian Lambdin, Danielle M Lavery, Samantha J Madden, Madison P Marks, Kyle P McCarty,
Madelyn Michenzi, Ava R Miliauskas, Leah Monk, Michelle K Morris, Luke A Morrison, Tessa Myers, Paige E Nazarenus, Patrick C O'Brien, Juliana Parrish, Thomas Brian Paulick, Ariana Pecunes, Avery Prather, Dylan Rafferty, Charlotte L Rhoads, Campbell Ridgley, Nicholas G Riker, Julia C Saidel, Lucas H Sampson, Brooke K Schabdach, Macallan J Schaffer, Samuel R Sedgley, Sophie M Sedgley, Timothy Shue, Samuel H Smith, Jayden J Spence, Addison Stewart, Lori L Tanner, Elizabeth Rowan Tate, Giddeon Thomas, Wyatt John Traband, Jenni Truong, Delilah J Vars, Maegan A A Voss, Emily Walker, Saylor McKenzie Wheland, Kendall Elizabeth Woods, Gabriella E Wynne, Logan Yates, Cara T Zapach

Honor Roll: Jackson Carter Adams, Brody M Almony, Carter Barrett, Connor Bush, Juan P Chavez, Gabriel Clabaugh, Lucas
Coleman, McKayla N Dodson, Isabel R Ehlke, Tyler J Fischer, Kemper Frederick, Alena Galante, Hannah Marie
Geoghagan, Liesl Rose Gilliam, Megan E Hepler, Victoria Antoinette Jones, Katelyn M Keeny, Tyler Kineke, Landon T
Kleiman, Luke Kroh, Tristan J Lauver, Logan G Lease, Dustin G Miller, Madeline G Minton, Lily Morton, Hayden Murdock,
Madison A Murphy, Jastageia J Negron, Brady S Parks, Jacob D Pizzurro, Madison S Reese, Ryan O Reeves, Owen P
Regner, Kaden Charles Richardson, Keali Rodweller, Caleb H Ross, Isabella Sophia Sasada, Ryan C Simons, Nicholas
Singh, Aubrey A Smith, Morgan D Spence, Samantha Allison Streett, Nicholas Torregrossa, Mackenzie L Turk, Audrey
Umstead, Christopher R Vest, Jaiden S Waltemire, Sienna H Wanderer, Zachary T Welk, Delanie R Williman

Grade 11:
Distinguished Honors: Evan N Allen, Sophia J Andrews, Sophia L Apostolov, Madelyn Bartlett, Kirra Jolyn Bishop, Taylor
Teresa Blue, Peyton J Brenneman, Isaiah A Brokopp, Vicky Chen, Thomas H Chilinguerian, Jaden E Clapsadl, Eric S
Cunningham, Kaitlyn R Cunningham, Rachael Diggs, Nathan Fairbend, Allison Fisher, Aubrey Fowler, Chloe G Franklin,
Madeleine G Gilbert, Evan J Glanz, Donovan A Gohn, Mason Greer, Dominic J Harris, Raphael J Hart, Rafael C Hernandez,
Benjamin C Holub, Bella G Kachik, Michael Kaiser, Nictorious Khoury, Anna E Laubach, India Lester, Alyssa Lee Lilley, Evan Lin, Benjamin D Lippy, Emily C Marcus, Nathalie Marsteller, Kristin N Martin, Stella J McGraw, Brooks J McKnight, Elizabeth Morgan, Madison G Parks, Anshi Amit Patel, Joelle Pearson, William Tanner Russell, Ella B Schlegel, Jenna R Shumin, Ava Grace Silliman, Kendall Single, Jaydon Brian Sipe, Rowan Sroka, Soraya Thompson, Kate E Tomasic, Joseph Tutz, Alyssa M Vest, Jaida V Walls, Chloe M Warner, Allison M Watkins, Zoe Wickrowski, Haley Womer, Cassandra L
Yerkes

Honor Roll: Aiden Andrews, Cameran Bangura, Riley A Barrett, Nicholas Bender, Allison Bergman, Jacob A Brent, Aiden J
Broderick, Howard S Brown, Cameron P Butler, Wyette Calp, Christina L Cannella, Cole N Caporale, Jackson P Casey, Michael R Caum, Carleigh Rose Cole, Grayson Copenhaver, Juno Delozier, Cassidy Derkosh, Camden Enck, Romello Andre Fitchett, Abigail Foster, Lachlan K Gemmill-Edwards, Fiona K Giffen, Eva Grem, Kathleen Johnita Headman Taylor, Camden Heaps, Lesley Elizabeth Hernandez, Brooklyn M Holloway, Lucy M Horvath, Erin Jackson, Maddox J Jackson, Grant A Johns, Emma Jordan, Emily C Karst, Molly Erin Kilcoyne, Noah F Kirchoffner, Rachael J Krammer, Brayden A Krebs, Aydin Thomas Krout, Ava E Lund, Katelyn E Lutz, Harrison M Mabon, Dinah Luciana Masafu, Jaden O Miller, Liam
Sergeyivich Moser, Aidan Christopher Mosley, Jenna P Mummert, Kara L Paterniti, Joshua M Pecunes, Ethan Perry, Noah L Pohlig, Josephine A Raleigh, Natalia Ramirez-Snell, Kelson Charles Richardson, Claire A Somerville, Chloe A Sproul, Ava G
Stewart-Frank, Juliana M Stoneberg, Lindsey A Sweitzer, Gabriel Joseph Taylor, Andrew Nathan Tomic, Lane Martin Vailati, Jocelyn Elizabeth Vivas, Jessica B Wagner, Stephanie A Walker, Sara Washenko, Luke Whelan

Grade 12:
Distinguished Honors: Bailey R Ables, Cameran J Almony, Olivia Grace Benson, Emma Blazek-Hamulack, Jonathan
Boampong, Tyler Burgess, Taylor P Butt, Sara J Cysyk, Madelyn G Czahor, Thor Vaughn Derrick, Zachary Driscoll, Mackenzie T Dryden, Chase Eckert, Elizabeth A Engle, Abigail E Fisher, Alyssa N Fowler, Emma E Greene, Danielle Grove, Savannah G Grove, Wyatt R Gutridge, Ethan Jesiah Hamilton, Andrew Hetzer, Theodore R Hill, Jackson W Hollinger, Jacob R Hopkins, Logan Andrew Howard, Aden R Johnson, Maura R Johnson, Briley Jones, Abigail G Kaiser, Kate E
Kalmanowicz, Katelyn Ketterman, Emalee J Kight, Madison Kleiman, David P Koval, Tyler Kuhns, Julia M Latko, Preston James Lindsey, Sagan A Marks, Madelynn Mussmacher, Abigail Neitzel, Madison T Pisarski, Isabella N Polaski, Julia L Polaski, Laura B Polaski, Ryan Eric Pratt, Audrey E Reeves, Isabel R Roppelt, Ian A Rosul, Robert P Rosul, Sierra Madison Sargeant, Michael J Skudzinskas, Megan E Smith, Matthew F Sprouse, Rachel N Stiffler, Katie Truong, Jack VanTassel, Isaiah B Voss, Aaron Mitchell Walters, Arielle N Wilson, Sydney I Wilson, Logan A Winmond, Lilly Wojcik, Keira Leigh Woods, Tyler J Wright 

Honor Roll: Rachael Marie Adkins, Ethan F Amara, Reese Ambrose, Sophia Azzaro, Coral Bascope Fiorilo, Taylor J Batton,
Manuel Carmelo Cartagena, Jada Ciletti, Joshua Connors, Brianna D Copp, Lillian G Daenzer, Jaiden M Davey, Amanda N
Diggs, Caroline M Dumm, Dillan Dunaja, Madison Rose Eagan, Victoria Ruth Farmer, Angelina J Forrester, Grace Giesey, Devin Gilbert, Lillian Gilbert, Hollie A Grimes, Grace L Hall, Victoria Hartman, Aidan Inkster, Daniel P Kaliszak, Allison L Karst, Karlye A Kuhns, Taytum Marie Lomax, Benjamin M Lonas, Brayden A Lowe, Dylan Michael Madison, Stephen M Mayoryk, Malachi J Michalski, Mark Minacci, Brayden Moore, Christopher Newberry, Luka Hoai Nguyen, Krish S Patel,
Elaine M Paulk, Michael Reeb, Gadviel D Rodriguez Negron, Matthew Shea Rothstein, Austin R Royal, Evan A Salla, Adin Barzilla Shenk, Cooper Sistrunk, Lauren G Staub, Jada Stoneberg, Marisa Taliano, Savannah Marie Taylor, Alexis M Thomas, Sofia Grace Vazquez, Isabella G Vogel, Griffin Weeks, Lillian Wells, William J Wetzel, Paige Wilhelm, Collin Yates